Nazwa Przychodni

niepubliczny zakład opieki zdrowotnej

Aktualności

04.06.2012
Co słychać u drEryka?

 

Ustawa z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia zobowiązuje placówki medyczne do prowadzenia dokumentacji w postaci elektronicznej od sierpnia 2014 roku – czyli już niedługo. Zważywszy, że mamy w Polsce ponad 134 tysiące lekarzy pracujących w różnego rodzaju placówkach medycznych, i biorąc pod uwagę, że część z nich do tego czasu musi zakupić i wdrożyć stosowne oprogramowanie, przygotowujemy się do coraz bardziej wzmożonej pracy.


Źródło: Opracowanie własne na podstawie danych GUS „Zdrowie i ochrona zdrowia w 2010 r.”, Warszawa 2012 oraz „Wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011”, Warszawa marzec 2012

Zespół Sektora Aplikacji Medycznych działa intensywnie, promując produkty, pokazując ich innowacyjność, bezpieczeństwo i prostotę obsługi. Ericpol jest jednym z czterech wiodących dostawców oprogramowanie dla placówek medycznych na polskim rynku, ale drEryk pod wieloma istotnymi względami przewyższa ofertę pozostałych. Znajduje to odzwierciedlenie w opinii coraz większej grupy lekarzy, których zdaniem drEryk jest najlepszym programem na rynku.

Szczególnym uznaniem i zainteresowaniem cieszy się nowo wprowadzone rozwiązanie o nazwie ErLab. Jako system wymiany danych z laboratoriami analitycznymi połączony z oprogramowaniem do kompleksowej obsługi placówek medycznych, ErLab pozwala na poprawę szybkości obiegu informacji z laboratoriami poprzez eliminację przepisywania ręcznego zleceń na badania i wyników badań oraz likwidację powstających błędów ludzkich. Jest automatycznym i bezpiecznym narzędziem do obustronnej elektronicznej komunikacji między laboratoriami, a oprogramowaniem obsługującym placówkę medyczną.

ErLab wyróżnia nas przede wszystkim pod dwoma względami – po pierwsze, współpracuje nie tylko z drEryk, ale z każdym innym komercyjnym programem dostępnym na rynku. Po drugie – dzięki wysokiemu poziomowi szyfrowania danych i zawartych w programie zabezpieczeniach, spełnia ono wszelkie wymogi GIODO dotyczące bezpieczeństwa danych.

Kolejnym ogromnym atutem Sektora Aplikacji Medycznych jest nasza zaawansowana współpraca z firmami Hewlett-Packard, Fujitsu oraz Thinstuff. Dzięki nim poszerzamy naszą ofertę i docieramy do lekarzy bardziej kompleksowo, oferując im usługi pełnej informatyzacji placówki - od zbudowania sieci, dostarczenia komputerów i drukarek, zainstalowania i wdrożenia oprogramowania, przeszkolenia personelu, aż po prowadzenie asysty technicznej i dostarczanie uaktualnień.

Wiedzę o korzyściach płynących z zastosowania programu drEryk w swoim gabinecie lekarze mogą czerpać z licznych publikacji na jego temat w prasie medycznej. W marcowym i kwietniowym wydaniu miesięcznika Praktyka Lekarska informujemy o jego przewadze konkurencyjnej, która – oprócz wprowadzenia ErLaba i kompleksowego podejścia – polega również na bieżącej aktualizacji programu uwzględniającej zmiany prawne oraz możliwość testowania przez placówkę jego darmowej demonstracyjnej wersji.

Praktyka lekarska marzec 2012 str 8.pdf.pdf
Praktyka lekarska kwiecień 2012 str 9.pdf.pdf

To ważne publikacje, ponieważ CSIOZ, agencja odpowiedzialna za informatyzację służby zdrowia, nie będzie rekomendowała konkretnych systemów informatycznych. Lekarze mogą liczyć tylko na ogólne wytyczne.

Z myślą o nich (choć nie tylko) powstałą również nowa odsłona strony drEryka, która oprócz nowej szaty graficznej automatycznie wskazuje informacje w zależności od potrzeb użytkownika (lekarz POZ, AOS, Partner). Zapraszamy do odwiedzin – www.dreryk.pl

Rzetelną informację o naszym programie dostarczamy pracownikom służby zdrowia również na organizowanych przez nas cyklicznych spotkaniach dla lekarzy oraz poprzez udział w targach medycznych.

W ostatnim czasie Sektor Aplikacji Medycznych wziął udział w kilku najważniejszych wydarzeniach wystawienniczych rynku medycznego: Międzynarodowych Targach Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED oraz w VI Kongresie Top Medical Trends. Obie imprezy odbyły się w marcu na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Podczas Targów Medycznych Salmed 2012 zorganizowana została konferencja Forum Doświadczeń Informatycznych w Ochronie Zdrowia. Wśród sław i znakomitych prelegentów nasz kolega Tomasz Ozga wypowiadał się na temat informatyzacji placówek medycznych, co spotkało się z dużym zainteresowaniem.

W dniach 23-25 marca na VI Kongresie TOP MEDICAL TRENDS w Poznaniu Sektor Aplikacji Medycznych godnie reprezentował firmę Ericpol Telecom, a jako ciekawostkę podajemy fakt, że na zakończenie targów obsługa zdążyła już poskładać stoiska sąsiadujące, a nasze nadal było oblegane przez zainteresowanych prezentacją Klientów :)

Nasi specjaliści są do Waszej dyspozycji, chętnie udzielą szczegółowych informacji i odpowiedzą na Wasze pytania.
Zapraszamy do kontaktu.


 


pokaż wszystkie wiadomości ››

Czy chcecie Państwo aby pokój zabiegowy dla dzieci miał na ścianach postacie z bajek?

tak
nie
nie wiem
oprogramowanie dla przychodni

Dane kontaktowe

Niepubliczny zakład opieki zdrowotnej
ul. Nazwa Ulicy 12                 00-111 Nazwa Ulicy

Telefon:

+48 605 506-406
+48 12 342-4403

 

projektowanie stron www

projektowanie stron WWW