Nazwa Przychodni

niepubliczny zakład opieki zdrowotnej

Aktualności

26.01.2012
Podsumowanie konferencji biznesowej dla lekarzy w Kielcach

W dniu 20 stycznia br. w sali konferencyjnej Hotelu Tęczowy Młyn w Kielcach odbyła się konferencja pt: „ Optymalizacja podatkowa i skuteczne zarządzanie procesami biznesowymi w prywatnej praktyce lekarskiej”, nad którą patronat honorowy objęli: Wojewoda Świętokrzyski – Bożentyna Pałka-Koruba, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Adam Jarubas, Świętokrzyska Izba Lekarska
w Kielcach i Fundacja Rozwoju Kielc.

Celem konferencji było zapewnienie merytorycznej wiedzy o optymalizacji podatkowej i procesach biznesowych w działalności gospodarczej. Uczestnicy konferencji otrzymali odpowiedź na pytanie, jak ważnym jest właściwe stosowanie przepisów ustawy o podatku dochodowym i prawidłowe wykazywanie dochodów. Dowiedzieli się również, w jaki sposób dochód jest wyznacznikiem partnerstwa biznesowego.

Ilość osób uczestniczących w konferencji przekroczyła oczekiwania organizatorów. Wśród uczestników - oprócz lekarzy prowadzących prywatne praktyki i reprezentantów niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej - znaleźli się m.in. przedstawiciele organów skarbowych i bankowości oraz lokalnych mediów.

Konferencję swoim aktywnym udziałem zaszczycił również Wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej dr n. med. Krzysztof Bidas, której wystąpienie spotkało się z wielkim zainteresowaniem.

Organizatorem konferencji było kieleckie Biuro Rachunkowe Biurex s.c. doradcy podatkowi Ryszard i Michał Cielibała. Konferencję prowadził Prezes Fundacji Rozwoju Kielc – Rafał Wolski.

Konferencja podzielona została na trzy sesje tematyczne. Pierwsza sesja poświęcona została zagadnieniom w zakresie optymalizacji podatkowej, zarządzania procesami biznesowymi w prywatnej praktyce lekarskiej oraz aspektom praktycznym i prawnym związanym z nową Ustawą refundacyjną.

W dalszej części konferencji zaprezentowano temat nieruchomości w segmencie medycznym oraz możliwości ich okazyjnych zakupów. Przedstawiono zagadnienia związane z budową długoterminowych planów inwestycyjnych o charakterze inwestycyjno-rozliczeniowym oraz możliwości finansowania inwestycji za pomocą kredytów i pożyczek. Zaprezentowano także działalność poręczeniową Świętokrzyskiego Funduszu Poręczeniowego na rzecz środowiska medycznego.

W ostatniej części konferencji poruszone zostały kwestie prawne. Przytoczono przykłady czynów korupcyjnych w prywatnej praktyce lekarskiej oraz sposoby typowania do kontroli i konsekwencje podatkowe nieujawnionych dochodów.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się także dyskusja panelowa, w której uczestniczyli: doradca podatkowy Michał Cielibała, doradca podatkowy Ryszard Cielibała oraz praktyk skarbowości, prawnik - Tomasz Gzela i Dziekan Wydziału Prawa WSEiP - Krzysztof Wątorek. Uczestnicy konferencji uzyskali odpowiedzi na wiele nurtujących problemów związanych z prowadzonym przez nich biznesem. Konferencja okazała się doskonałą okazją do wymiany doświadczeń biznesowych, podatkowych i prawnych w środowisku lekarskim w naszym województwie.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez: Dziennik Gazetę Prawną, Radio Fama, Przegląd Lokalny Famka, Echo Dnia, portale: www.echodnia.eu, www.medicalonline.pl, www.medicoland.pl i www.finansosfera.pl.


pokaż wszystkie wiadomości ››

Czy chcecie Państwo aby pokój zabiegowy dla dzieci miał na ścianach postacie z bajek?

tak
nie
nie wiem
oprogramowanie dla przychodni

Dane kontaktowe

Niepubliczny zakład opieki zdrowotnej
ul. Nazwa Ulicy 12                 00-111 Nazwa Ulicy

Telefon:

+48 605 506-406
+48 12 342-4403

 

projektowanie stron www

projektowanie stron WWW